KONST / Litografier / Färglitografi 15539078
nr 1553 9078
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 64/360. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 69x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:12:53
19/7 22:34:23